Önerebileceğiniz Kitaplar

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Önerebileceğiniz Kitaplar

Mesaj tarafından Natulcien Bir Cuma 29 Şub. 2008 - 20:16

Ben başlayayım. Fantastik serileri sevenler için;

Anita Blake - Vampir Avcısı romanı. Vampirler, iblisler, şeytanlar, yaratıklar, hayvan adamlar, nekromansi, ölüm, dehşet, kan ve erotizm. Artemis Yayınları'ndan ilk 9 kitabı Türkçe olarak çıktı. Seri henüz tamamlanmadı ve İngilizce olarak 12-13 tane var.

Ejderha Mızrağı - Fantastik bir dünyada, yol arkadaşlarının maceraları. Büyü ve kılıç bir arada. Büyük ihtimal fantastik kitaplarla ilgilenen bir çok kişi bu seriyi biliyordur ancak ben genede önereyim dedim. Serinin ne kadar kitabı olduğunu bilmiyorum, yada ne kadarının Türkçe'ye çevrildiğini. 30, 40, belkide 50. Bazı kitaplar serinin asıl yaratıcıları tarafından yazılmamıştır, bu tür kitaplardan 3'ünü okudum ve beğenmedim. Weis ve/veya Hickman tarafından yazılmamışlarını önermem. Okumaya başlamadan önce biryerlerden mutlaka bir *okuma listesi* bulun.

Unutulmuş Diyarlar - Bir kara elfin, inandığı değerler uğruna vatanını terkedişi ve yeryüzünde yaşadıkları.

Kara Büyücü Serisi - Varoşlardan gelen bir kızın, büyücüler arasındaki serüvenler. Bu kitapta sadece fantazi değil, bir şehirdeki sınıflaşma ve siyasal bozukluuklarıda görüceksiniz.

Hımm, çok iyi bilmediğim ancak önerebileceğim bir iki seri daha var.

Zaman Çarkı ve Gedik Savaşları.

Ayrıcaaa, Yüzüklerin Efendisi kitaplarını sevenlere, Tolkien'in diğer bütün kitaplarını öneririm. Hobbit, Hurin'in Çocukları, Silmarillion, Güç Yüzüklerine dair...

Natulcien

Yararlılık Puanı : -9
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Geri: Önerebileceğiniz Kitaplar

Mesaj tarafından kikoushi Bir Cuma 29 Şub. 2008 - 20:33

Şöyle bir toparlarsam ^^

Siyah Kan - Jean Christophe Grange ... İnanılmaz gerilim, derin karakter betimlemesi ve harika kurgu, sürükleyici bir anlatımla birleşince bu "masterpiece" kitap ortaya çıkar, şahsen bir birey olarak bu dünyada taptığım tek kitaptır,,, böylesi ne gelmiştir ne de gelmesi muhtemeldir...

Melekler ve Şeytanlar - Dan Brown ... Da Vinci'nin şifresi kitabından bile bence iyi olan bu kitapta, kurgunun sağlam yapısı ve sürprizlerle dolu, akıl oyunlarıyla sarılması, kitabı elinizden bırakamamanıza sebebiyet veriyor, macera dolu, biraz gerilim, biraz tarih biraz da oradan buradan (^^) için bu kitap kesinlikle okunmalı...

Olasılıksız - Adam Fawer ... İlk çıktığı an beni nedendir bilmediğim bir dürtüyle kendisini almaya teşvik eden ve aralıksız uzuuuunn bir okuma seansından sonra kendisini elimden bıraktığımda koca bir "yuh! abi ya" çektiğim deli şaheser... Çok farklı yapısı ve ilginç ama bir o kadar da dolu dolu ve sürükleyici kurgusu ile Laplace'ın şeytanı bir kitap ^^ Durmayın gidin satın alın oturup okuyun, kesinlikle ve kesinlikle pişman olmayacaksınız...

Bunlardan sonra ise şu kitapları önereyim, top 10'im de olanlar:
Jean Christophe Grange - Şeytan Yemini ve Leyleklerin Uçuşu
Stephen King - "O" ve Çağrı
Tess Gerritsen - Cerrah
Tolkien - Yüzüklerin Efendisi Serisi
Dan Brown - DaVinci Şifresi ve İhanet Noktası

Aklıma gelenleri yazdım bunun dışında unuttuğum bir şey olursa eklerim ^^

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Yararlılık Puanı : 878
Erkek
Hobi : NBA-Adventure Oyunları-Gerilim Filmleri/Romanları
Lakap : Goku

Kullanıcı profilini gör http://animeup.clicboard.com

Mesaj tarafından Brightblade Bir C.tesi 1 Mart 2008 - 0:37

stephen king: kara kule serisi (7 kitaptı sanırım, roland karakterinin başı çektiği oldukça güzel bir seri) ; kemik torbası; sis

david eddings : belgariad (5 kitap); malloryon(5 kitap) - bu iki 5leme birbirinin devamı olup fantastşk edebiyatın en sevdiğim örneklerindendir. ayrıca elenium (3 kitap) ve tamuli (3 kitap) de yazarın önemli eserlerindendir. her 2 seride birbiriyle benzerlik göstermesine rağmen asla okuyanı baymaz... kahramanlarıda oldukça eğlencelidir.(özellikle garion ve ipek; sparhawk ve kalten)

tracy hickman-margaret weis: yukarda yazılan ejderha mızrağına ek olarak ölüm kapısı(7 kitap) serisinide okumanızı öneririm.. ancak isme kapılıp karakılıç serisine sakın girmeyin, kanaatimce hoş bir seri değil..(ejderha mızrağının en iyi kitapları raistlinin olduklarıdır, geri kalanlardan pek zevk alamadım..)

RA Salvatore: daha öncede unutulmuş diyarlar olarak yazılmış bende ekleyeyim; kara elf üçlemesi ile başlayan drizzt do urden maceraları.. unutulmuş diyarlar serisinden ra salvatore tarafından çıkan tüm kitapları öneririm herkese..

yazarını tam hatırlamıyorum ne yazıkki, gene adı geçmiş gedik savaşları kitapları da iyidir.. gerçi onun daha sonradan çıkan kitaplarını okuma fırsatım olmadı ama ilk çıkan kitaplar yani "gedik savaşları efsanesi" 4lemesi de muhakkak okunmalı......

dan brown: goku yazmış ben kısa kestireyim, her dan brown romanı bence muhakkak okunmalı..

ayrıca ismine kanıp diablo, warcraft gibi serilere fazla ümit bağlamayın.. paranızı çarçur etmeyin

bunların dışında clive cussler'ın ünlü kahramanı dirk pitt'i içeren kitaplarınıda kaçırmayın..

Brightblade
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : -232
Erkek

Kullanıcı profilini gör http://animemangantr.turkforumpro.com/index.htm

Mesaj tarafından aXed_mind Bir C.tesi 1 Mart 2008 - 12:46

ejderha mızrağı serisi..

stephen king - kemik torbası(bag of bones)

poe kitapları...

aXed_mind
Admin
Admin

Yararlılık Puanı : 1317
Erkek
Hobi : Serbest Çağrışım..
Lakap : Orkidm var en zor gnümde,Pilav yerim Sarıyer'de,Bacağma dolarm kariyeri de,Çocuk da yparm bariyer de

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından ELRoSRoND Bir Çarş. 16 Nis. 2008 - 23:11

Trevanian dan SHiBUMi yi okuyun beğenmezseniz paranızı hesabınıza havale edeyim hehehe (şaka) Paulo Coelho dan Şeytan ve Genç Kadın da fena deildir.. insanların ruhundaki melek ile şeytanın sonsuz mücadelesinin şahane betimlemesi

ELRoSRoND

Yararlılık Puanı : 8
Erkek
Hobi : okur dinler izler gözler sezer arada müdahale de eder...

Kullanıcı profilini gör http://myanimelist.net/animelist/ELRoSRoND

Mesaj tarafından martikanadi Bir Çarş. 16 Nis. 2008 - 23:40

Ahmet Karcılılar - Gülden kale düştü eski favorilerimdendir...

Ayrıca daha önce okuduğum ve vizelerden sonra tekrar okumayı planladığım bir kitap daha var... Akif Pirinçci - Felidae.. Ayrıca Amin Maalouf - Semerkant en sevdiğim ve tekrar tekrar okuduğum kitaplar içerisindedir. Eğer Cumhuriyet öncesi kitaplardan hoşlanıyorsanız, Peyami Safa - Sözde kızları tavsiye edebilirim...

Eğer henüz okumadıysanız Ahmet Hamdi Tanpınar - Saatleri ayarlama enstitüsü gerçekten çok güzeldi...

Dan Brown - bütün kitapları ... Michael Ende - Bitmeyecek Öykü ( Çizgi filmide yapılmıştı...)

Şimdilik bunlar var Ahmet Altan - Kılıç yarası gibi ve İsyan günlerinde aşk şiddetle tavsiye edilir..

martikanadi
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : 15
Kadın
Hobi : Anime :),

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından esen Bir Perş. 17 Nis. 2008 - 9:15

Tamam okuduğum veya okumak istediğim kitapların çoğu önerilmiş bende önerilmeyenlerden devam edeyim.

Şeker Portakalı:
Yazarı "josé mauro de vasconcelos"

Konusu: Şeker Portakalı küçük Zeze''nin hikayesini anlatır. Zeze kalabalık ve oldukça yoksul bir ailenin beş yaşındaki oğludur. Yaşından beklenmeyecek bir zekaya sahip olmakla birlikte çokta yaramazdır. Okula gidinceye kadar hayatı Edmundo Dayı''sının evi ile kendi evleri arasında geçer çoğunlukla.

Zeze Edmundo Dayı''sının bir bilgin olduğunu düşünmektedir. Sürekli ona sorular sorar, yeni birşeyler öğrenmeye çalışır.

"Simyacı" Yazarı: Paulo Coelho (Klasik belki ama harika bir kitaptı benim için)

Konusu: Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır Piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının felsefi öyküsü. Sanki bir 'nasihatname': 'Yazgına nasıl egemen olacaksın, mutluluğunu nasıl kuracaksın? ' sorularına yanıt arayan bir hayat ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen romanın altı yılda, yedi milyondan fazla okur bulmasının gizi, kuşkusuz, onun bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor. 'Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken, güneşin doğuşunu seyretmek için şafak vakti uyanmaya benziyor.

Eroin / Christiane F.'in Korkunç Anıları ( İçinde biraz korkutucu olsada gerçek Fatoğraflar var ibret alınmalı)
Konusu: Bu bir roman değil, Christiane'nin kelimesi kelimesine gerçek, yaşanmış tüyler ürpertici öyküsü...Bu kitabı oluşturan anılarını anlattığında Christiane 16 yaşındaydı....

Christiane, kendisini uyuşturucu kullanmaya iten rahatsızlıklarını tepkilerini ve çocukluktan genç kızlığa geçme çağında bir eroinman olarak yaşadıklarını bütün ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştı bu kitapta..

Fantastik Bir Seri Kara Büyücü Serisi (6 Kitaptan oluşuyor ve bir çırpıda bitiyor harika bir seri hiç bitmesini istemedim ama yapacak bir şey yok )

Ateş Geçitleri Üç Yüz Ispartalının Öyküsü okumayana tavsiye ederim.

Latife Hanım Yazar İpek Çalışkan
Konusu : Mustafa Kemal Atatürk ün evlendiği kadındı o. Hırçındı, öyle yazdılar. Atatürk e göre değildi. Zaten evlilikleri de bitti. Mustafa Kemal Atatürk ün ayrıldığı kadındı o. Latife Hanım dı. İpek Çalışlar, Latife Hanım da işte o kadını anlatıyor. Ama şimdiye kadar gördüğümüz, tanıdığımızdan başka bir Latife Hanım çıkıyor karşımıza.

Althalus'un Dönüşümü (Fantastik Seri)
Althalus, tanıdığınızda çok seveceğiniz bir adam değildir.

Bir hırsız, bir yalancı, zaman zaman cinayet işleyen ve onur sözcüğünün anlamını bile bilmeyen bir insandır. Ama kaderin bir cilvesi, onu aslında kedi olmayan bir kediyle tanıştırır. Böylece Althalus hiç ummadığı olayların ortasında
bulur kendini.

Yaratıcı Tanrı Deiwos ve yok edici İblis Daeva'nın ebedi savaşı sürerken, gizemli üçüncü tarafın ajanı olarak çıktığı yolculuk, Althalus?un tüm hayatını değiştirecektir. Güçlü, deneyimli ve acımasız düşmanlarına karşı yanında bir grup deneyimsiz gençten başka kimse olmayacaktır: Çocuk denecek yaşta bir savaşçı, genç bir rahip, şımarık bir prenses, yetim bir hırsız, herkesin dışladığı bir cadı...

Mutlak iyi ve mutlak kötü kavramlarına yeni bir anlayış getiren, eğlenceli bir macera başlıyor.

Eddingslerden tek kitaplık keyifli bir eser.

Her Türden okuyup beyendiğim kitaplardan önerdim umarım hoşunuza gider

esen

Yararlılık Puanı : 0
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından hythloth Bir Çarş. 28 Mayıs 2008 - 22:04

Seri katiller veya polisiye falan onerebilcek olan varmı???...

hythloth
hythloth
hythloth

Yararlılık Puanı : 614
Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kikoushi Bir Çarş. 28 Mayıs 2008 - 22:56

blink_182 demiş ki:Seri katiller veya polisiye falan onerebilcek olan varmı???...

Jean Christophe Grange'ın tüm kitaplarını önerebilirim eğer henüz okumadıysan, ve en favorim olan kitabı da "Siyah Kan" dır

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından hythloth Bir Cuma 30 Mayıs 2008 - 16:36

Daha yeni bitirdim bi kitabını kızıl nehirler di sanırım kemer in kucuk bi yerlesim yerinde yasamama ragmen burdaki kutuphane de antalya daki bikac seckin yer disindaki yerlerin hepsinden fazla kitap ve cesit var bende yararlanıorum tabii...

hythloth
hythloth
hythloth

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından renJ Bir Cuma 30 Mayıs 2008 - 17:38

Bugün bi kitabevine girip üç kitap aldım.Güzel çıkarlarsa tavsiye edebilirim.Gokunun siyah kanınıda gördüm alsammı almasammı diye düşünürken bir kitap takıldı gözüme ŞEY'di kitabın ismi..psikolojik gerilim.Umarım güzel bişeydirde okumama değer..birde ofelya diye bir kitap konusu aşkmış.Jane Eyre'den sonra başka aşk kitabı okumam diye düşünüyodum ama netteki yorumlar aklımı çeldi..Jane Eyre demişken,eğer hala okumadıysanız şiddetle tavsiye ederim demicem çünkü herkesin zevki farklı olabilir..

renJ
Moderatör
Moderatör

Yararlılık Puanı : -70
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kikoushi Bir Cuma 30 Mayıs 2008 - 17:50

Sen siyah kanı gördün de almadın mı, kınıyorum Çok pişman olucaksınnn

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından hythloth Bir Cuma 30 Mayıs 2008 - 17:52

Ben gorursem alayım ama okumus da olabilirim cunku su ana kadar okudugum kitapların hicbirinin adı yok aklımda sadece ilk 3 sayfasını okusam hatırlarım ...

hythloth
hythloth
hythloth

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından renJ Bir Cuma 30 Mayıs 2008 - 18:32

Goku demiş ki:Sen siyah kanı gördün de almadın mı, kınıyorum Çok pişman olucaksınnn

aklıma geldi böle diceğin ama çekmedi pek

renJ
Moderatör
Moderatör

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından martikanadi Bir Cuma 30 Mayıs 2008 - 21:16

Ben uzun zamandır kitap okuyamıyorum.. Lisans bitti ben bittim ne yapıcam :(....

martikanadi
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : 15
Kadın
Hobi : Anime :),

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Underfined Bir C.tesi 31 Mayıs 2008 - 17:23

OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN YÜKSELİŞİ VE ÇÖKÜŞÜ----LORD KINROSS

biraz kalın ama güzel bi kitap bende aldım okuyacam tavsiye ederim abim okuo şu an banada kesin oku dediğine göre güzeldir...

Underfined
*uğur*
*uğur*

Yararlılık Puanı : 4
Erkek
Lakap : Mibu-Kyo---Underfined

Kullanıcı profilini gör http://www.animetrk.net

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Bir Paz 8 Haz. 2008 - 22:05

su an birsuru isim sayamayacaım ama g. hardy 'nin bir matematikcinin savunması adLı kitabını herkese tavsie ederim!!!!

[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Yararlılık Puanı : -105
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Brightblade Bir Paz 8 Haz. 2008 - 22:07

[MetaL.countess] demiş ki:su an birsuru isim sayamayacaım ama g. hardy 'nin bir matematikcinin savunması adLı kitabını herkese tavsie ederim!!!!

sanırım 5-6 sene kadar önce okumuştu.. hoş bir kitaptı amamatematik sevmeyen yaklaşmasın bence

Brightblade
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : -232
Erkek

Kullanıcı profilini gör http://animemangantr.turkforumpro.com/index.htm

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Bir Çarş. 18 Haz. 2008 - 17:20

ANİMA MUNDİ

ANİMA MUNDİ

ANİMA MUNDİ

ANİMA MUNDİ

ANİMA MUNDİ

oturun okuyun, sonra tkrr okuyun, sonra tkrr okuyun ve tkrr okuyun!!! sonra bi daha okuyun!!

anima mundi(dunyanın ruhu)-susanna tamaro

kitabın daha iLk 2 sayfasını okuduumda biLe anLamıstım.. kesinLike bu kitabı okumadan oLmeyin!!

[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Yararlılık Puanı : -105
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Hitsu Bir C.tesi 2 Ağus. 2008 - 16:39

"Sadece Aptallar 8 Saat Uyur"

Erdal Demirkıran

Hitsu

Yararlılık Puanı : -5
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından renJ Bir C.tesi 2 Ağus. 2008 - 17:24

bendensin

renJ
Moderatör
Moderatör

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından hythloth Bir Paz 3 Ağus. 2008 - 9:51

Natsuo kırıno nun cıkıs ını okuyorum guzele benzio okuyayım oneririm o zmn ...

hythloth
hythloth
hythloth

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından DarkeLia Bir Paz 3 Ağus. 2008 - 11:29

barbara wine - 13. yıl
eger batıl ınanclar ve hafıf romantızm hosunuza gıderse tavsıye ederım

DarkeLia
*darke*
*darke*

Yararlılık Puanı : 64
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından renJ Bir Paz 3 Ağus. 2008 - 15:21

ben okumştum blink o çıkışı fena kitap deildi..yinede japon severler okuyabilirler

renJ
Moderatör
Moderatör

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından hythloth Bir Ptsi 4 Ağus. 2008 - 9:57

Fena deildi okumuom haa nese ben bitirimde zaten bi haftamı alıo en kalın kitabı bitirmek ...

hythloth
hythloth
hythloth

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 18:21

Sponsored content

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics