ARTIK İCRAAT BAŞLASIN DİYENLER KONUYA MESAJ YAZSIN

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

ARTIK İCRAAT BAŞLASIN DİYENLER KONUYA MESAJ YAZSIN

Mesaj tarafından ejder1887 Bir Perş. 15 Ekim 2009 - 22:46

YÖNETİCİLER ARTIK CALISMAYA BASLASANIZ TAM SÜPER OLCAK

ejder1887

Yararlılık Puanı : 4
Erkek

Kullanıcı profilini gör

Geri: ARTIK İCRAAT BAŞLASIN DİYENLER KONUYA MESAJ YAZSIN

Mesaj tarafından hythloth Bir Perş. 15 Ekim 2009 - 22:48

arkandayım dostum yoneticilerin bikacı haric ki haftada 1 gerisi nerde fansublar ilerlemio sitede hareket kalmamıs ...

hythloth
hythloth
hythloth

Yararlılık Puanı : 614
Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından melancholyoftherain Bir Perş. 15 Ekim 2009 - 22:54

ejder1887 demiş ki:YÖNETİCİLER ARTIK CALISMAYA BASLASANIZ TAM SÜPER OLCAK

Yöneticilerin hiç birini birebir tanımam etmem, kimsenin avukatlığı bana da düşmez ama bu gibi bir mesaj yazan birinin forumda iki mesajdan daha fazlasına sahip olması gerekir diye düşünmekteyim. Kusura bakmayın ama bunu ne niyetle söylediğinizi de açıklarsanız fena olmaz kanısındayım. Ayrıca buradaki hiç bir yönetici sizin maaşlı personeliniz değil, yaptıkları işler için teşekkür edip biraz daha saygı gösterirseniz iyi olur!?!

En son melancholyoftherain tarafından Ptsi 19 Ekim 2009 - 12:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

melancholyoftherain

Yararlılık Puanı : 2312
Kadın
Hobi : Fotoğraf

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından hythloth Bir Perş. 15 Ekim 2009 - 23:03

ben hepsini tanıorum tmm isleri var hepsinin ne bılım okulları var ama buraya giren uyelerinde okul is vs var yani az zaman ayırmaları lazım bence sitenın eskıl hallerini bılırm de eser yok o sıteden...

hythloth
hythloth
hythloth

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından LuluNatu Bir Cuma 16 Ekim 2009 - 13:16

melancholyoftherain demiş ki:
ejder1887 demiş ki:YÖNETİCİLER ARTIK CALISMAYA BASLASANIZ TAM SÜPER OLCAK

Yöneticilerin hiç birini birebir tanımam etmem, kimsenin avukatlığı bana da düşmez ama bu gibi bir mesaj yazan birinin forumda iki mesajdan daha fazlasına sahip olması gerekir diye düşünmekteyim. Kusura bakmayın ama bunu ne niyetle söylediğinizi de açıklarsanız fena olmaz kanısındayım. Ayrıca buradaki hiç bir yönetici sizin maaşlı personeliniz değil, yaptıkları işler için teşekkür edeceğinize biraz daha saygı gösterirseniz iyi olur!?!

Büyük oranda katılıyorum, ama başlanan iş de yarım bırakılmaz tabii. Sonuçta eğer sitenin eski haline dönmesini istiyorsak emek vermek zorundayız, öte yandan bunun için sadece yöneticileri suçlamak da hoş değil. Sanırım hepimiz emek vermeliyiz ki, sitenin ömrü çok uzun gibi gelmiyor bana. Arkadaşlara önerdiğim halde girmiyorlar. Online sayısının az olması fansublar konusundaki hevesi azaltıyor bence, ben olsam genelde sömürücülere pay çıkarmak için fansub yapmakla uğraşmayı hiç istemezdim. Hevesin kırılması normaldir.

LuluNatu

Yararlılık Puanı : 3880
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kikoushi Bir C.tesi 17 Ekim 2009 - 12:16

ejder adlı arkadaşım, neden fansub çalışmalarında herhangi bir ilerleme kaydedilmediğini görmek istiyorsan, dönüp şu çizdiğin profile, ve senin gibi sömürücü birçok profile bakmanı öneririm. Fansub işleri ne zaman devam edebileceği bilinmeyen bir tarihe kadar durdu. Çok istiyorsan, bırakıldı da diyebilirsin. Bu benim içerisinde bulunduğum projelerde aldığım bir karar, hoşuna gitmeyebilir ama saygı duymak zorundasın. Fansub işlerinde değer ve zaman ayrılarak yapılan işlerle, ata sıka yapılan işlerin ayırt edilmemesi ve artık bu çalışmaların yapıldığı kitledeki insanların yarısından çoğunun sadece sömürücü bir nitelik taşıması ve çeviri yapan arkadaşlarımızın da zaman ayırmada yaşadığı sıkıntılar sonucunda ortaya çıkan bu kararı, beğen ya da beğenme, ama kabul etmek zorundasın.

AnimeUp'ın ne kadar hayalet kasabaya döndüğünün ben de farkındayım. Ama yönetici dediğiniz varlığında elinde sihirli bir değnek yok ki, bir çırpıda her şey eski haline dönsün. Burda yöneticilerin yanında üyelerin de taşın altına elini sokması gerekmekte. Benim şu anda içinde bulunduğum durum içerisinde, evde durmaya çok vaktim kalmıyor, çok ilgilenemiyorum, haftada bir girip bakabiliyorum. Siz de nasıl isterseniz öyle takılın, paylaşacağınız fikirlerinizi dinleyecek veya tartışacak illaki birileri bulunur. Neyse, şimdi de çıkmam gerekiyor, kendinize iyi bakın, görüşmek üzere. Bu konuya veya o arkadaşa herhangi bir müdahale yapmıyorum, burda yapıcı fikirleriniz varsa paylaşın, merak etmeyin en azından ben hepsini haftada bir girsem de okuyorum. Dikkate alacağım, bu konuda herhangi bir şüpheniz olmasın.

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Yararlılık Puanı : 878
Erkek
Hobi : NBA-Adventure Oyunları-Gerilim Filmleri/Romanları
Lakap : Goku

Kullanıcı profilini gör http://animeup.clicboard.com

Mesaj tarafından LuluNatu Bir C.tesi 17 Ekim 2009 - 17:22

Ki kurallara göre de -tabii üye olduğumdan beri kurallarda bir değişiklik olmamışsa- siteyi sömürmenin yasak olduğu özellikle belirtilmişti, buna rağmen hala siteye girebiliyorlarsa anlayışa şükran duymalılar.

LuluNatu

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından hythloth Bir C.tesi 17 Ekim 2009 - 19:05

Sayın owner-san tabii ki haklısın dediklerinde hatta burada olmadıgını da bılıyorum senın ama soyle bi gercekte var ben aynı nickle bırcok anıme forum sıtesıne uyeyım ama buradaki ortamı onların hıcbırınde bulamadıgım ıcın tek takıldıgım site diyebilirim buraya ve soyle ki o sıcak ortam yokoldu yokolacak gibi...

Sunu anlatmaya calısıyorum hic olmazsa yetkili veya normal uyelerden arasıra girip konulara bıkac mesaj veya hic olmadı su assagıdakı 24 saatte online olanlar listesinde daha cok ad gormeyi istiyorum bu konuda da sonuna kdr sikayet edicem kimse beni alıkoyamaz

Gelelim fansub konusuna, benım ıcın fansub konusu fazla onem tasımıyor cunku hayatımda bikac kendi cevirim OP bolumunden harıc hic turkce altyazılı anıme izlemedim bu sitede ve cogu sitede oldugu gibi somurucu ve gec kalındıgında da sebebını sormadan surekli sikayet eden birisi de degilim, arkadasların okulları isleri dolayısıla cevirememesi gayet dogal ki ozkan bana normal bos oldugumda bile bolum verince canım sıkıldıgı ıcın cevirmiodum ceviri yapmamıs kisiler anlayamaz bunun zorlugunu...

Herneyse temennim bu sitenin daha canlanması, saymıstım 11 kez post editledigimi yogunluk oldugunda o kdr olmasa da gene postların cogalması ve siteye girdigimde post atabılecegim konular (son post ben olmiim yani )

hythloth
hythloth
hythloth

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Mahlas_Kafkef Bir Paz 18 Ekim 2009 - 18:07

hythloth demiş ki:Sayın owner-san tabii ki haklısın dediklerinde hatta burada olmadıgını da bılıyorum senın ama soyle bi gercekte var ben aynı nickle bırcok anıme forum sıtesıne uyeyım ama buradaki ortamı onların hıcbırınde bulamadıgım ıcın tek takıldıgım site diyebilirim buraya ve soyle ki o sıcak ortam yokoldu yokolacak gibi...

Sunu anlatmaya calısıyorum hic olmazsa yetkili veya normal uyelerden arasıra girip konulara bıkac mesaj veya hic olmadı su assagıdakı 24 saatte online olanlar listesinde daha cok ad gormeyi istiyorum bu konuda da sonuna kdr sikayet edicem kimse beni alıkoyamaz

Gelelim fansub konusuna, benım ıcın fansub konusu fazla onem tasımıyor cunku hayatımda bikac kendi cevirim OP bolumunden harıc hic turkce altyazılı anıme izlemedim bu sitede ve cogu sitede oldugu gibi somurucu ve gec kalındıgında da sebebını sormadan surekli sikayet eden birisi de degilim, arkadasların okulları isleri dolayısıla cevirememesi gayet dogal ki ozkan bana normal bos oldugumda bile bolum verince canım sıkıldıgı ıcın cevirmiodum ceviri yapmamıs kisiler anlayamaz bunun zorlugunu...

Herneyse temennim bu sitenin daha canlanması, saymıstım 11 kez post editledigimi yogunluk oldugunda o kdr olmasa da gene postların cogalması ve siteye girdigimde post atabılecegim konular (son post ben olmiim yani )

Bu kadar uzun yazıyı sen yazamassın.kesin hesabına biri girmiştir

Spoiler:

Mahlas_Kafkef
Moderatör
Moderatör

Yararlılık Puanı : 1954
Erkek
Hobi : Karpuz Kabuğundan gemiler yapmak ve tabutta rövaşata çekmekxD

Kullanıcı profilini gör http://myanimelist.net/profile/Mahlas_Kafkef

Mesaj tarafından hythloth Bir Paz 18 Ekim 2009 - 20:57

Aloo yukardakı yazıyı kım yazdı nan sii sifremi deistiriom...

hythloth
hythloth
hythloth

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından elenium Bir Paz 18 Ekim 2009 - 22:23

kikoushi demiş ki:ejder adlı arkadaşım, neden fansub çalışmalarında herhangi bir ilerleme kaydedilmediğini görmek istiyorsan, dönüp şu çizdiğin profile, ve senin gibi sömürücü birçok profile bakmanı öneririm. Fansub işleri ne zaman devam edebileceği bilinmeyen bir tarihe kadar durdu. Çok istiyorsan, bırakıldı da diyebilirsin. Bu benim içerisinde bulunduğum projelerde aldığım bir karar, hoşuna gitmeyebilir ama saygı duymak zorundasın. Fansub işlerinde değer ve zaman ayrılarak yapılan işlerle, ata sıka yapılan işlerin ayırt edilmemesi ve artık bu çalışmaların yapıldığı kitledeki insanların yarısından çoğunun sadece sömürücü bir nitelik taşıması ve çeviri yapan arkadaşlarımızın da zaman ayırmada yaşadığı sıkıntılar sonucunda ortaya çıkan bu kararı, beğen ya da beğenme, ama kabul etmek zorundasın.

AnimeUp'ın ne kadar hayalet kasabaya döndüğünün ben de farkındayım. Ama yönetici dediğiniz varlığında elinde sihirli bir değnek yok ki, bir çırpıda her şey eski haline dönsün. Burda yöneticilerin yanında üyelerin de taşın altına elini sokması gerekmekte. Benim şu anda içinde bulunduğum durum içerisinde, evde durmaya çok vaktim kalmıyor, çok ilgilenemiyorum, haftada bir girip bakabiliyorum. Siz de nasıl isterseniz öyle takılın, paylaşacağınız fikirlerinizi dinleyecek veya tartışacak illaki birileri bulunur. Neyse, şimdi de çıkmam gerekiyor, kendinize iyi bakın, görüşmek üzere. Bu konuya veya o arkadaşa herhangi bir müdahale yapmıyorum, burda yapıcı fikirleriniz varsa paylaşın, merak etmeyin en azından ben hepsini haftada bir girsem de okuyorum. Dikkate alacağım, bu konuda herhangi bir şüpheniz olmasın.

merak etme biz buralardayız kikoushi-san, pek konu açmıyoruz ama olsun. Bu aralar anime tanıtımı eklicem ama zaman olmuyor işte

elenium
*elenium*
*elenium*

Yararlılık Puanı : 2171
Kadın
Hobi : ANİMEEEE!!

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kikoushi Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 0:22

Hakan'ın dediğine ben de sonuna kadar katılıyorum, burdaki muhabbet, ortam, başka bir forumda çok kolay yakalanmıyor... Elenium dert etme kendine =) 1 sene sonra yazsan da olur, düşünmen önemli yahu

Bu arada bir haber olarak, (umarım) yakında, forumdaki rütbelerde artık kesin bir değişime gidilmesi gerekliliği de ortaya çıktı. Henüz tam kadro kafamda oturmasa da zamanla oturacaktır zaten, fakat şu anki modlar, kişi bazında çok sevdiğim insanlar olsalar dahii, bilmem kaç aydır foruma uğramıyor olmaları, çok da göz ardı edilebilecek bir durum değil...

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Yararlılık Puanı : 878
Erkek
Hobi : NBA-Adventure Oyunları-Gerilim Filmleri/Romanları
Lakap : Goku

Kullanıcı profilini gör http://animeup.clicboard.com

Mesaj tarafından jetkiller Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 9:14

Ohooo nolmuş burda yaa...

jetkiller

Yararlılık Puanı : 766
Erkek
Hobi : Pivot,Anime,Cs 1.5,Manga
Lakap : Evanna Lynch

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından melancholyoftherain Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 12:22

Burada yazanlara bakınca herkesin derdi aynı galiba: forumdaki cansızlık!?!

Peki sorarım size; bundan sürekli şikayet edeceğimize yapabileceğimiz başka bir şeyler yok mu?

melancholyoftherain

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından LuluNatu Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 13:30

Ya aslında biraz daha sık reklam yapmak lazım herhalde, ya da siteyi baştan aşağı değiştimek nasıl olur? Hatta yeni bir adres alıp her şeye sil baştan başlamak. (fansublar dışında tabii)

LuluNatu

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından jetkiller Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 18:19

Bak lulu ya katılıyorum.Domain alalım yeni ben hosting i ayarlarım.Ben zaten düşünüyorum böle yeni site acmak için

jetkiller

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından melancholyoftherain Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 18:25

ne oldu bi süre sonra o da ıssızlaşınca başka domain mi alınacak? saçma! birşeyler yapılacaksa bu site üzerinden konuşalım ya da zaten hali hazırda bir sürü forum var oraya gidin zaten emek vermeye gerek yok yenisi için!?!

anlayana...!?!

melancholyoftherain

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından vergil Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 18:41

LuluNatu demiş ki:Ya aslında biraz daha sık reklam yapmak lazım herhalde, ya da siteyi baştan aşağı değiştimek nasıl olur? Hatta yeni bir adres alıp her şeye sil baştan başlamak. (fansublar dışında tabii)
lulu ya katılmak istemesemde katılmış bulunuorum bence de iyi bi fikir (belki adres deişiklii cok olabilir:S var olan üyeleride kaybetmeyelim:D bulamazlar falan yeni adresiXD) birde belki eski üyeleride tekrar foruma cekmek için görünüşte bişeyler yapılabilir belki.. bi yenilik oldu forumla ilgilenen birileri var hesabına insanlar tekrar geri gelebilir yani "hayalet forum" imajını silmek lazım başta die düşünüorum.. cok bişey değil ama konular biraz düzenlense işe yaramayan yerler atılsa daha güzel bi görünüş (interface/ara yüz falan mı denilioodu neydiXD) yapılabilir...( he ben bu renklerden düzenden cok memnunum bu tasarımda pek forum yok.. bi yandanda o yüzden seviorum burayı ama yenilik adına yapılablir bişeler )

vergil

Yararlılık Puanı : 899
Erkek
Hobi : animeler tabiki...

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından jetkiller Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 19:43

Bence boşa konu uzamasın KİLİT + ÇÖP xD

jetkiller

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından elenium Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 19:52

melancholyoftherain demiş ki:ne oldu bi süre sonra o da ıssızlaşınca başka domain mi alınacak? saçma! birşeyler yapılacaksa bu site üzerinden konuşalım ya da zaten hali hazırda bir sürü forum var oraya gidin zaten emek vermeye gerek yok yenisi için!?!

anlayana...!?!

bence de devam edeceksek burdan devam edelim sınav haftasını atlatayım bende yeni konular açmaya başlayacağım. Bence Fanclub lara devam etmeliyiz eğlenceli oluyordu, o konuları yeniden düzenleyebiliriz mesela. Veya onun gibi konular açabiliriz. Çizim yarışması gibi şeyler yapabiliriz ,sadece çizim değil photoshop ile ilgili yarışmalar olabilir. Şuan aklıma pek bir şey gelmiyor ama en sonunda yarartıcı şeyler buluruz muhakkak

elenium
*elenium*
*elenium*

Yararlılık Puanı : 2171
Kadın
Hobi : ANİMEEEE!!

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından jetkiller Bir Ptsi 19 Ekim 2009 - 20:05

elenium demiş ki:
melancholyoftherain demiş ki:ne oldu bi süre sonra o da ıssızlaşınca başka domain mi alınacak? saçma! birşeyler yapılacaksa bu site üzerinden konuşalım ya da zaten hali hazırda bir sürü forum var oraya gidin zaten emek vermeye gerek yok yenisi için!?!

anlayana...!?!

bence de devam edeceksek burdan devam edelim sınav haftasını atlatayım bende yeni konular açmaya başlayacağım. Bence Fanclub lara devam etmeliyiz eğlenceli oluyordu, o konuları yeniden düzenleyebiliriz mesela. Veya onun gibi konular açabiliriz. Çizim yarışması gibi şeyler yapabiliriz ,sadece çizim değil photoshop ile ilgili yarışmalar olabilir. Şuan aklıma pek bir şey gelmiyor ama en sonunda yarartıcı şeyler buluruz muhakkak

Aha katılıyom sana kız xD

jetkiller

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından LuluNatu Bir Salı 20 Ekim 2009 - 13:40

anlayana...!?!

Ama bizim bahsettiğimiz burada herkesin birbirini sevdiği, zaten forum da kişileriyle güzeldir. Biz birlikte olduğumuz için ortaya güzel şeyler çıkacak ve güzel bir paylaşım ortamı olacak. Başka siteye gideceksek niye bu konuda tartışalım? Bu yüzden "emek vermeye gerek yok"... tam doğru gelmedi bana, emek olmadan hiçbir şey olmaz. Sitelerin tekniğinden anlamam, nasıl olur temadır, yönetimdir vs. ama eski üyeleri ya da başka üyeleri çekmek için bu site cazibesini nedense yitirmiş gbi duruyor. Adresin değişmesinin üstümüzde yapacağı değişiklik online sayısının artışını sağlamak olabilir. Tabii sitenin seviyesi düşebilir de, ama risk almadan iş yapılmaz ki.

Yeni adres alma fikri tutulmayacaksa site için ne yapmalıyız... biraz hayalgücü çalıştırıp yaratıcı olmamız ve tutulacak başlıklar açmamız lazım sanırım ki ben sitede çok da eksik göremiyorum. Anlayamadığım niye böyle güzel bir sitenin bu kadar boşalmış olması. Sitenin eski halinden farkı ne, neden önceden tutuluyordu da şimdi ne eksildi de site hayalet kasabaya döndü? Sebepleri düşünülmeli gibi geliyor bana ki sitenin eski halini bilmediğim için herhangi bir cevap da veremiyorum... Olsa olsa fansubların ertelenmesi olabilir ama üyeler de sırf fansub için online olacaklarsa hiç olmasalar daha iyi gibi geliyor bana. Elencimin dediği gibi yarışmalar faaln düzenlenebilir tabii, ya da fanclublar. Vergil de bi yönde haklı, fazlalıklar atılıp anime hakkında daha çok şey konulabilir siteye (gerçi bir fazlalık var mı ki?) şimdilik aklıma gelenler bunlar... ^_^

LuluNatu

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından jetkiller Bir Çarş. 21 Ekim 2009 - 9:16

Off lulu ne yazmışın yaaaa 100 yıllık içini dökmüş gibisin xD

jetkiller

Erkek