Linkin Park

:: Konuş :: Müzik :: Rock/Metal

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Linkin Park

Mesaj tarafından _MAD_MADNESS_ Bir Çarş. 10 Eyl. 2008 - 19:59

Belki Çoğunuz Bikaç Şarkısını Dinlemiştir yada tv de rastlamışsınızdır...Ben 9 yaşından beri fanıyım biraz Grubu Tanıtayım Dedim...

Linkin Park
, Amerikalı bir Metal grubudur. 1996'da Xero adıyla kurulduğundan beri 50 milyondan fazla albüm satmayı ve iki Grammy ödülü kazanmayı başarmıştır.İlk albümleri Hybrid Theory ile büyük bir başarı kaydetmişlerdir ve 2005 yılında Gold CD ile bu başarıları belgelenmiştir. İkinci albümleri Meteora ile ise bu ünlerini devam ettirdiler ve Billboard 200'de ilk sırayı 2003'te aldılar. Bu başarıları onların albüm turneleri ve dernek konserlerini de başlatıyordu.
Meteora ve Hybrid Theory albümleri ile daha çok nu-metal tarzını icra eden grup, daha sonra, 2007 yılında çıkardıkları Minutes to Midnight ile bu türden uzaklaşıp alternatif metal ve alternatif rock türünde çalışmalar vermeye başlamışlardır. Billboard 200 listesinde bu albümle yeniden ilk sırayı alarak piyasa sürülmesinin ilk haftasında bu listeye oturma başarısını göstermiştir.
Linkin Park kendi çıkardıkları bu albümlerin yanı sıra yaptıkları düetlerle de dikkat çekmişlerdir. Bunlardan en kayda değerleri Jay-Z ile yaptıkları düetlerdir.

=== Kurulduğu Yıllar (1996-2008) === İlk başta Lise öğrencisi üç gencin birlikte müzik yapmasından ibaret olan Linkin Park'ın asıl kurucuları Mike Shinoda, Brad Delson ve Rob Bourdon'dır.
Albümleri
Xero Sampler Tape (1997)

Hybrid Theory EP (1999)

Hybrid Theory (2000)

Reanimation (2002)

Meteora (2003)

Collision Course (2004)

Minutes to Midnight (2007)

Grup Üyeleri

Mike Shinoda

Mike Shinoda
(Michael Kenji Shinoda, d. 11 Şubat 1977, Kaliforniya) Japon Amerikan müzisyen, prodüktör ve şarkıcı.
Rus anne ve Japon babanın çocuğu olan Mike müziğe ve müzik eğitimine küçük yaşlarda başladı. İlk çaldığı enstrüman piyanoydu.
Birkaç yıl süren klasik eğitim sonunda Mike kendi bestelerini ve sözlerini oluşturmaya başladı. Aguora lisesinde tanıştığı Brad ile Xero adlı grubun temellerini atan Mike bu sırada Karma adlı bir grupta bateri çalan Rob a kendi gruplarında çalmayı teklif etti.Mike, ayrıca 10 Mayıs 2003 senesinde sevgilisi Anna Lovejoy ile dünya evine girmiştir

Chester Bennington
Chester Bennington (d. 20 Mart1976, Phoenix, ABD), eski Grey Daze ve şimdiki Linkin Park solistidir
Bennington, 1976 yılında ABD'nin Arizona bölgesindeki Phoenix'te doğdu. Çocukluğundan beri müzik yapmaya ilgi duyan sanatçı, 1980'li yılların sonunda annesi ve babası boşandılar ve eroin ile metamfetamin bağımlılığıyla da mücadele etti. Ayrıca bir fast food restoranında da çalıştı ve gençlik dönemini tüm bağımlılıklarından kurtularak tamamladı
Chester’ın sol bacağında, "Hybrid Theory" CD kapağında da görülen kanatlı asker resminin dövmesi vardır. Kollarındaki alevler, Koç burcunun ait olduğu ateş grubunu temsil eder

Rob Bourdon
Robert Gregory Bourdon, 20 Ocak 1979 - Calabasas doğumlu Linkin Park grubunun davulcusudur. Aynı zamanda grubun en genç üyesidir.
Linkin Park'a katılmadan önce garsonluk yapmıştır. Santa Monica Üniversitesi'nde muhasebe okumuştur. İlkokulda gittiği Aerosmith konserinde Joey Kramer ile tanıştıktan sonra davul çalmak istemiştir. Robert davul dışında piyano da çalmaktadır.

Joe Hahn

İsim: Joe Hahn
Doğum tarihi: 15 Mart, 1977 Gruptaki görevi-DJ-Yönetmen

Linkin Park'ın en yaratıcı üyelerinden biri olan Joe Hahn; çoğunlukla Mr.hahn olarak bilinir.Mr.Hahn diğer DJ lerden farklı olarak sadece arkaplanda kaba bir tabirle vıcı vıcı efektlerinin sahibi değildir.Kliplerin tümünün yönetmenliğini bugüne dek o üstlenmişdir ve kliplerin başarısı ortadadır.Ayrıca albümlerin son ütücüsü de denebilir onun için.Her şarkı yayınlanmadan önce onun eliden geçmektedir.
Mr.Hahn ın bu konulardaki yetenekleri Pasadena daki Sanat okulunda keşfedilmiştir.Burası onun Mike ve Brad ile tanışacağı yerdir.Ve evet..Onlarla tanıştıktan sonra grubun temel direklerinden biri haline gelmiştir.O da Rob gibi Xero,Hybrid Theory ve Linkin Park da hep görev almıştır.
Mr.Hahn ın yönetmenlik konusundaki yetenekleri diğer sanatçılar tarafından da gözardı edilmedi ve Mr.Hahn Static-X,Story of The Year gibi grupların bazı kliplerini de yönetti.
Mr. Hahn Koreli bir aileden geliyor.

Phoenix Dave Farrell
İsim: David Michel Farrell
Lâkabı: Phoenix
Doğum Tarihi: 8 Şubat 1977 / Massachusetts
Görevi: Bass
Basçı Dave "Phoenix" Farrel grupta çok göze çarpan bi eleman değil ama bu onungrup için önemsiz biri olduğu anlamına gelmez.Phoenix şarkıları ritmik dokunuşlarla senkronize eder ve dinleyicilerin kulaklarına hitab eder. Phoenix 1977 de müzikle ilgilenen bir ailede doğdu. 5 yaşında Kaliforniya'da yaşamaya başladı. Liseye başladığı zaman "Tasty Snax" adlı bir punk müzik grubuna katıldı.Grup adını "The Snax" olarak değiştirdi.Grubun bir basçıya ihityacı vardı ve phoenix o zamandan sonra bas çalmaya başladı.
-Arkasında 2 Phonenix dövmesi olduğu için ona Phoneix lakabı uydurulmuş
-Making Of MTM 'de Dave Farell'ın Fender Precision Bass'larını kullandığı görüldü
-Phoenix, mutfak işleriyle ilgilendiğine dair söylenti çıkardı. Barbekü ustası Jason Felix'in stajyerliğini yapıyor.
-Şu an, Linkin Park'ta geri vokalda yapıyor(The Little Things Give You Away canlı performanslarında görebilirsiniz)

Brad Delson

Brad Delson, (d. 1 Aralık1977), gitarist.
Aguora, Kaliforniya'da büyüdü ve Mike Shinoda ile arkadaşlıkları orada başladı. Birlikte Aguora Lisesinde okudular ve 1996' da mezun oldular. Aynı yıl Xero grubunu kurdular. Dostlukları devam eden Brad ve Mike ayrı üniversitelerde öğrenimlerine devam ettiler. Brad UCLA'da öğrenim görürken oda arkadaşı Dave (Phoenix) Farrell ile tanıştı. O zamanlar yerel bir grupta bassçı olarak görev alan Phoenix'i yeni adı Hybrid Theory olan gruplarına davet etti. Bu gelişmelerden itibaren 2000 yılına kadar önemli bir değişiklik yaşanmadı. 2000 yılında grubun ismi Linkin Park olarak değiştirilince Brad de bu grubun baş gitaristi olarak görev almaya devam etti

_MAD_MADNESS_

Yararlılık Puanı : -9
Kadın
Hobi : Beceriksiz olsamda Anime çizmek

Kullanıcı profilini gör

Geri: Linkin Park

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Bir Çarş. 10 Eyl. 2008 - 20:07

nu metal sevmem LP dinlemem ama don't stay diye bir şarkıları varki pek severim tanıtım için teşekkürler

[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Yararlılık Puanı : -105
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından hythloth Bir Çarş. 10 Eyl. 2008 - 21:18

yoo ben severim ama linkin park severin nu metal deel

hythloth
hythloth
hythloth

Yararlılık Puanı : 614
Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kikoushi Bir Çarş. 10 Eyl. 2008 - 21:26

nu metal sevmem LP dinlemem ama from the inside diye bir şarkıları varki pek severim tanıtım için teşekkürler

Bu da benim versiyonum oldu

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Yararlılık Puanı : 878
Erkek
Hobi : NBA-Adventure Oyunları-Gerilim Filmleri/Romanları
Lakap : Goku

Kullanıcı profilini gör http://animeup.clicboard.com

Mesaj tarafından Kitiara Bir Çarş. 10 Eyl. 2008 - 22:02

Çok güzel olmuş da keşke Mike'a biraz daha yer verilseydi. O aslında Mr. Hahn kadar çok uğraşır işin mutfak kısmıyla. Bu arada yanlış bilmiyorsam Mr. Hahn'ın bi The X Files geçmişi de vardı.

Bu arada en sevdiğim şarkıları From the Inside, Paper Cut ve In the End. From the Inside aslında değeri bilinememiş bir şarkıdır benim gözümde.

Kitiara
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : 519
Kadın
Hobi : Uyumak
Lakap : Kiti, Kit, Sarı Pisi

Kullanıcı profilini gör http://www.cnbce.tv/forum/default.asp

Mesaj tarafından Hitsu Bir Çarş. 10 Eyl. 2008 - 22:11

Güzel bir tanıtım olmuş, teşekkürler.Ben eskiden hiç dinlemezdim hatta nefret ederdim son yıllarda bazı şarkılarını çok beğenir oldum.

Hitsu

Yararlılık Puanı : -5
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kikoushi Bir Perş. 11 Eyl. 2008 - 10:28

Kitiara demiş ki:From the Inside aslında değeri bilinememiş bir şarkıdır benim gözümde.

Ben de pek severim onu aslında, klibi falan da oldukça harikadır, tavsiye edilir

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından Brightblade Bir Perş. 11 Eyl. 2008 - 10:34

hastası olduğum bi gruptur.. her ne kadar son albümlerini sevmesemde hybrid theory ve meteora efsane yapımlardır... one step closer, in the end, faint, crawling, don't stay harika şarkılarıdır... herkese tavsiye ederim, ayrıca nu metal de severim:D

Brightblade
V.I.P
V.I.P

Yararlılık Puanı : -232
Erkek

Kullanıcı profilini gör http://animemangantr.turkforumpro.com/index.htm

Mesaj tarafından aXed_mind Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 5:27

ilk albümlerini pek sevdiğim gruptur, meteora ve minutes to midnight'i hiç beğenmedim, ne kadar nu metal sevmeyen bi insan da olsam (genelde), papercut hayatımın şarkılarından biridir..

aXed_mind
Admin
Admin

Yararlılık Puanı : 1317
Erkek
Hobi : Serbest Çağrışım..
Lakap : Orkidm var en zor gnümde,Pilav yerim Sarıyer'de,Bacağma dolarm kariyeri de,Çocuk da yparm bariyer de

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kikoushi Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 12:28

Ya şu Mike olandı galiba, gruptan ayrıldı ayrılacak falan diyorlardı benim lise yıllarımda, çoktan tarih oldu mu, yoksa sadece sansasyon falan mı, nedir bu durum efem ?!?!

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından aXed_mind Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 12:33

yok kimse ayrılmadı şu an..

aXed_mind
Admin
Admin

Erkek
Lakap : Orkidm var en zor gnümde,Pilav yerim Sarıyer'de,Bacağma dolarm kariyeri de,Çocuk da yparm bariyer de

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 12:39

Goku demiş ki:nu metal sevmem LP dinlemem ama from the inside diye bir şarkıları varki pek severim tanıtım için teşekkürler

Bu da benim versiyonum oldu

peki kullanabilirsin diyeyim o zaman..

[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Yararlılık Puanı : -105
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kikoushi Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 12:42

De o zaman

Yalan haberdi demek, hoş tabii o zaman, belki bir ikinci From the inside çıkarabilirler ^^

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından aXed_mind Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 14:39

papercut çok deli yaa

aXed_mind
Admin
Admin

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından new_cellie Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 15:02

çok sevdiğim bi grup yaa...sevmediğim şarkıları pek yok ..
en sevdiklerim ise numb,what I've done,from the inside,in the end,one step closer

özellikle Mike'a hayranım adam grubun can damarı gibi bir şey yaaa

new_cellie
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Yararlılık Puanı : -29
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından hythloth Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 18:01

papercut ve hit the floor favorimdir benim nan dikkat ettiniz mi bu hit the floor hangi grupta dinlediysem guzel bu adlı sarkılar super naninaninani

hythloth
hythloth
hythloth

Yararlılık Puanı : 614
Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından _MAD_MADNESS_ Bir Çarş. 5 Kas. 2008 - 22:17

Bir sürü Mike hayranı çıktı buradan da Ben aralarında pek ayrım yapmam ama Mike bi ayrı benim için

_MAD_MADNESS_

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından kikoushi Bir Çarş. 5 Kas. 2008 - 22:29

İyi ki ayrım yapamadın

kikoushi
Site Owner
Site Owner

Erkek

Mesaj tarafından _MAD_MADNESS_ Bir Çarş. 5 Kas. 2008 - 22:43

Heheh ben ayrım yapmam. Görüldüğü gibi Hepsini seviyoruz ayrım yok

_MAD_MADNESS_

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından mai_siyah Bir Cuma 7 Kas. 2008 - 10:10

severek dinlediğim bir grup açıklamalar için teş. ederım arkadaşım en sevdığım şarkıları What I've Done Faint Numb tabi hepsini sıralayamam bunları seçtim:D

mai_siyah

Yararlılık Puanı : 3
Kadın
Lakap : .....

Kullanıcı profilini gör http://eymasar.blogcu.com

Mesaj tarafından Chaos Vampire Bir Perş. 5 Şub. 2009 - 3:30

Paylasim zaten müthis.1 numaralı grubumdur.A place For My Head favori sarkımdır.

Chaos Vampire

Yararlılık Puanı : -17
Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından legoyunus Bir Cuma 21 Ağus. 2009 - 23:53

müzikten pek anlamam bunların mu metal (aartık neyse) yaptıklarını bile bilmiyordum ya metal ya rock diyordum favori grubum olmasada (zaten öylebirşeyim yok) çok sevdiğim grup küçüklüğümden (2 yıl önce filan veya 4) beri severim

legoyunus

Yararlılık Puanı : 90
Erkek
Lakap : legoyunus

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 22:41

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics

:: Konuş :: Müzik :: Rock/Metal