"Büyük Patlama" deneyi başladı

:: Konuş :: Rastgele^^

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Geri: "Büyük Patlama" deneyi başladı

Mesaj tarafından aXed_mind Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 11:14

ben de pek sanmıyorum bişe olcağını, yani kendi oranıma göre %80-90 bişe olmaz. ama olma ihtimali %0.01 bile olsa karşıyım..insanlık belki de tarihinde ilk kez böyle büyük bi ateşle oynuyo..başımıza ne gelcekse bu hırsımızdan gelcek..insan gitgide kendi kendinin tanrısı olma idealini gerçekleştiriyo ve bunun ilk örneği olarak ironik bi şekilde kıyameti getiricez..hepimize hayırlı uğurlu olsun..ilim irfan sahiplerinin yanaklarından öpüyor ve onları eşek sudan gelinceye kadar döveceğim günlerin gelmesini bekliyorum.

aXed_mind
Admin
Admin

Yararlılık Puanı : 1317
Erkek
Hobi : Serbest Çağrışım..
Lakap : Orkidm var en zor gnümde,Pilav yerim Sarıyer'de,Bacağma dolarm kariyeri de,Çocuk da yparm bariyer de

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 12:51

Kara delik falan filan bunların hepsi, dini kullanarak para kazanan, insanları sömüren, kendilerini yobaz gibi gösteren ama din eğitimi yanında bilim eğitimi de almış, bu deneyin olumlu sonuçlanabileceğini, aynı zamanda da otoriteleri sarsılacağını bilen kişiler tarafından uydurulmuş şeyler. Ki gerçekten dünyaya zarar verecek nitelikte bir deney olsa, yapımına izin verilmezdi. Hatta Cern ün kapatılması bile söz konusu olabilirdi. Lakin, görüyorsunuz bir problem yok. Ayrıca dünyanın nasıl oluştuğunu öğrenmek isteyen 8000 insan -ellerinde o kadar imkan ve maliyet varken- kalkıp dünyayı yok etmezler! Bu kadar olanakla tabiikide önlemler alınmıştır!

[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Yararlılık Puanı : -105
Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından aXed_mind Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 14:41

ellerindeki madde stabil diil, önlem nereye kadar?

aXed_mind
Admin
Admin

Erkek
Lakap : Orkidm var en zor gnümde,Pilav yerim Sarıyer'de,Bacağma dolarm kariyeri de,Çocuk da yparm bariyer de

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 14:46

şimdi tabikide "bilmem bilmem ne firması" destek çıkar gerektiği zaman gibi bir örnek veremeyeceğim çünkü hiçbir bilgim yok o konuda -_-" ama dediğim gibi, gerçekten tehlikeli olsaydı izin verilmezdi. deney bir nevi başladığına göre, ihtiyaç artarsa birilerinin destek çıkabileceğini düşünüyorum.

[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından aXed_mind Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 14:53

kara delik gibi bşe söz konusu değil aslında, kara delik oluşsa bile büyüyecek ortamdan yoksun, çünkü dünyanın içinde yaratılmış bir kara delik evrendekinden daha değişik olup, gelişecek ortam bulamayacaktır, sorun bu değil zaten, big bang yaratılıyo tekrar, böyle düşünün..dünyayı yaratan şeyin evrene ne etkisi olmuştur bunu düşünen var mı, uzay bizim bildiğimizden çok daha değişik bi olgu olabilir, en ufak bir materyal big bang benzeri bi olguda ortaya çıktığında evren yeniden şekillenmiş bile olabilir, yada bükülüp evrendeki diğer yaşam formlarını silmiş olabilir..biz sadece dünyanın oluştuktan sonrasını bilebildiğimiz için bu konuda bişe bilmemize imkan yok..neler olabileceğini hayal edemiyorum..umarım dediğin gibi olur bıcır, haklı çıkmak uğruna dünyanın yok olmasını dilemiyorum tabi ki XDXD dediğim gibi, ben de bişe olacağını zannetmiyorum ama ihtimaller sonsuz..

aXed_mind
Admin
Admin

Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından [MetaL.countess] Bir Cuma 12 Eyl. 2008 - 14:57

bende ya bu deneyin olmasını ve olumlu sonuçlanmasını çok istiyorum. umarım aradıklarından çok çok daha fazlasını bulabilirler. (not: ayrıca deney başarısız sonuçlansa bile ben cerndeki tüm fizikçi ve araştırmacıları tebrik ediyorum. böyle bir işe kalkışmak bile harika birşey. fizikçi olursam cern e gitmeyi çok isterim :böhüü: )

[MetaL.countess]
Moderatör
Moderatör

Kadın

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından hythloth Bir C.tesi 13 Eyl. 2008 - 20:18

nan ins basarısız olur dunya felakete suruklenie milyonlarca insan olur cok ise yaramaz insan var ortalıkta farketmez arada bikac doru durust insan kaynar ama yapcak bısı yok

hythloth
hythloth
hythloth

Yararlılık Puanı : 614
Erkek

Kullanıcı profilini gör

Mesaj tarafından Sponsored content Bugün 20:34

Sponsored content

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics